ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5784033
*
nr 578 4033
Spegel
Nyrokoko, höjd: 64
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2009
kl 19:23:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 15:13:51
1
1.700 kr
20/4 18:34:01
2
950 kr
20/4 18:34:31
2
1.200 kr
20/4 18:34:58
2
1.500 kr
20/4 18:35:23
2
2.000 kr
20/4 19:01:49
1
2.000 kr
20/4 19:03:58
2
2.300 kr
20/4 19:09:30
1
2.500 kr
20/4 19:13:52
2
2.500 kr
20/4 19:14:52
2
2.700 kr
20/4 19:18:45
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 578 4033
Spegel
Nyrokoko, höjd: 64
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 15:13:51 | 1 | 1.700 kr |
20/4 18:34:01 | 2 | 950 kr |
20/4 18:34:31 | 2 | 1.200 kr |
20/4 18:34:58 | 2 | 1.500 kr |
20/4 18:35:23 | 2 | 2.000 kr |
20/4 19:01:49 | 1 | 2.000 kr |
20/4 19:03:58 | 2 | 2.300 kr |
20/4 19:09:30 | 1 | 2.500 kr |
20/4 19:13:52 | 2 | 2.500 kr |
20/4 19:14:52 | 2 | 2.700 kr |
20/4 19:18:45 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55